WYCIECZKA DO SZKOŁY MUZYCZNEJ W BRZEGU

Dnia 7 maja dzieci wybrały się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu. Celem wycieczki było wzbogacenie wiedzy o instrumentach muzycznych, kształtowanie kultury odbioru muzyki. Przedszkolaki miały możliwość poznania wyglądu i odgłosu wielu ciekawych instrumentów oraz ich nazw: flet, klarnet, saksofon,  trąbka, gitara, skrzypce, perkusja, akordeon.  Przedszkolaki wysłuchały utworów, które popisowo zagrali im uczniowie tamtejszej szkoły . Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.

tekst i foto Wiesława Stańczyk